Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čeští koně v USA

2. 5. 2010

Ahojky.

Asi si říkáte, co má nadpis společného s BH, ale něco přece. Moc bych si přála.aby Breyer udělala starokladrubského koně. Nedávno jsem na nějakém ranči četla (už bohužel nevím na kterém), že české koně snad ani v Americe neznají. Dají se sice najít fotky modelů BH starokladrubských koní a koní kinských, ale ty byly vyrobeny na zakázku, někým kdo vyrábí CM.

Včera jsem ovšem byla ve Slatiňanech, kde jsem zjistila, že v USA Kladrubáky opravdu znají. Prý jsou tam dokonce i oblíbení ve vozatajském sportu. Ovšem žádného plemeného hřebce tam nemají - jen sporťáky.

V novém Jezdectví - tedy v příloze Koníček - je článek o koních Kinských. I u nich je psáno, že díky barvě jsou oblíbení i v USA. Takže proč by Breyer nemohl vyrobit i nějakého "našeho" koně?

Navíc Starokladrubští koně - bělouši již nyní, vraníci od roku 2011 - jsou na seznamu UNESCO. Jediní živí tvorové, kteří byli zapsáni jako Kulturní památky. Myslím, že i to by mohlo Breyera "nakopnout" aby nám nějakého toho kladrubáčka vyrobil. :-) Uvažuju o tom, že sesmolím email v AJ a pošlu jim ho, přičemž argumentovat budu právě UNESCem. (Přiznávám, že nejsem talent na jazyky, ale snad tomu budou rozumět :-D).

No a nakonec - blíží se WEG. A pokud finance dovolí, zůčastní se vozatajství právě bílé čtyřspřeží Kladrubského hřebčína :-) Tak snad jen popřát, ať se finance najdou a ať se naši národní koníci umístí co nejlépe.

Pár fotek ze Slatiňan,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

Tak jsem se odhodlala Vám sem dát i svojí fotku. Na té první jsems malým kladrubáčkem, kterého zjevně můj foťák velmi zajímal, na druhé s převalákem a s mamčou. Obě fotky má na svědomí ségra :-)

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Krásné:)

(Lintith, 11. 5. 2010 9:31)

Jani moc Ti to na fotkách sluší :) Jinak kladrubáčci jsou má slabost. Dřív jsem chodila a starala se o bílé. I jsem jezdila s nima v kočáře ( držet v rukách čtyřspřeží koní je fakt pocit!).
Breyerovi určitě napiš, třeba to vyjde, ráda se připojím :)

Jinak krásné kladrubáky dělá jedna němka...nemůžu vymáčknout jméno ( to je defekt, že jsem dlouho nebyla na netu ). Jak si vzpomenu hodím na ní odkaz :) ( kurňa není to Brigitte Eberl? no jasně, že je :D

http://www.atelier-boetzel-eberl.de/Eberl/galerie/sac_energica/index.htm

Co se týče koní Kinských,pro Breyera by to neměl být problém, stačí nějaký teplokrevný typ koně. Kiňáci jsou vlastně "ČT"

Jasně

(Appaloosa, 3. 5. 2010 11:54)

JJ, jasně, určitě napiš.
A stejně, plánuji založit e-mail CABHB, tak bychom i v budoucnu mohli "za všechny" sesmolit pár vět a napsat Breyerovi, že takhle bez Kladrubáků by to nešlo! xD

JJ, to jsou. Jsou skvělí. Něco úplně jiného...Takové koně nikde jinde na světě nenajdeš (I když Hannoveři někdy mírný klabonos mají).

Pro Appu

(Jana Š, 3. 5. 2010 11:29)

Njn, uvidíme. Zkusit napsat jim můžu. Ale nevadilo by mi ani kdyby ho udělal PS, pokud by byl za rozumnou cenu. :-)

Jinak souhlasím, že kladrubáci jsou skvělý a obvzlášť ti černí. Co mám zkušenost z Kladrub a ze Slatiňan, tak černí jsou mnohem větší mazlíci :-)

Je to bezva nápad

(Appaloosa, 2. 5. 2010 14:08)

Ahoj!
Já byla v Slatiňanech také, už mnohokrát. Kladrubáci jsou skvělí, zvláště ti černí.
Já se snažím Kladrubáky protlačit k BH už plno let, ale bez výsledku.
Breyer je asi ani nikdy neudělá, protože přiznejme si, že zeměpisné znalosti lidí z USA jsou hrozivé a proč by Breyer dělal třeba koně Kinského či Kladrubáka, když jsme tak malá zem? Navíc, Breyer by musel udělat i nové moldy/mold pro toto specifické plemeno a to neudělá, protože v krizi není schopen ani vytvořit normální produkci na starých moldech.
JJ, já bych Kladrubáka také ráda viděla v řadách BH, ale dřív se ho asi dočkáme např. od PS, než od Breyera...

Jé!

(kiki.mich, 2. 5. 2010 13:31)

Napsat Breyerovi je fakt skvělej nápad, mohl by vyrobit nějakého hezkého kladrubáčka!! :-) Fotky jsou skvělé a moc vám to s mamkou sluší :)